Hlavní navigace

DPH a založ.společnosti?Prosím odborníka

  • (neregistrovaný) 62.245.92.---

    13. 9. 2006 16:05

    Prosím o radu, dobrovolně jsme se zaregistrovali k DPH a k dani z příjmu dne 02.08.2006. Teď nám došla fa za nájem za 6,7 se
    zdanitelným plněním 27.7.2006, je i s DPH. Můžeme si uplatnit
    DPH a dát do daň.nákladů?
    Pak nám došla fa na nájem za 8/06 se zdaň. plněním 1.8.2006.
    Můžeme si uplatnit DPH a dát do daň.nákladů?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 9. 2006 17:17

      LeaX (neregistrovaný) 83.208.40.---

      Re: DPH a založ.společnosti?Prosím odbor
      DUZP v těchto případech před datem registrace, odpočet nelze uplatnit. V případě 8/06 je otázkou, zda DUZP stanoveno správně.
      Obecně je třeba uvést, že uvedená fakturace za nájem není v pořádku. Zatížit nájem DPH lze pouze v případě, kdy je odběratel plátce DPH (§56/4 ZDPH).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).