Hlavní navigace

PROSÍM SPĚCHÁ daň z příjmů

  • (neregistrovaný) 85.207.18.---

    14. 9. 2006 15:11

    Dobrý den, začala jsem dělat UCe a šéfka mi dnes napsala ať upozorním klienty na platbu daně z příjmů právnických i fyzických osob. U právnických jsem měla všechny ve ztrátě, takže zálohy nehradí, také mám jedno v. o. s. jaký je zde prosím rozdíl v účtování a platbě daně? Platí se zálohy a kam se účtují???, ale jak je to prosím u fyzických osob???? Mám OSVČ klienty, ale to je tak vše co o tom vím, prosím poraďte děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 9. 2006 16:19

      Ivča (neregistrovaný) 85.71.215.---

      Re: PROSÍM SPĚCHÁ daň z příjmů
      Podíly v. o. s. společníků jsou příjmy fyzických osob podle § 7 odst. 1d). Takže případné zálohy platí společníci sami a ve v. o. s. se o tom neúčtuje.
      Jinak pro OSVČ platí to samé, co pro právnické osoby. Vše najdete v § 38a zákona o dani z příjmů, tam je to docela i srozumitelné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).