Hlavní navigace

Pronájem auta a DPH-prosím poraďte

  • (neregistrovaný)

    15. 9. 2006 11:06

    Máme na leasing osobní auto, které dál pronajímáme. U leasingových splátek si DPH na vstupu neuplatňujeme.
    U vystavených faktur, tj. u pronájmu auta jsem uplatňovala DPH na výstupu z celé částky. Cenu za pronájem jsme navýšili jen o 500,-Kč, oproti vstupní. Jak je to správně s DPH, měla jsem ho uplatňovat na výstupu, když jsem si ho neuplatnila na vstupu?
    Prosím poraďte mi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 9. 2006 11:20

      bdm (neregistrovaný)

      Re: Pronájem auta a DPH-prosím poraďte
      *** Rozdíl mezi Vámi a dalším nájemcem je v tom, že vy si pořizujete majetek, u kterého nemáte nárok na odpočet ale podnájemci jen auto pronajímáte (poskytujete službu) - takže Vy u pronájmu musíte odvádět z poskytnuté služby DPH, tzn. z ceny (popř. k ceně), za kterou pronájímáte Vy. ***

    • 15. 9. 2006 11:28

      bdm (neregistrovaný)

      Re: Pronájem auta a DPH-prosím poraďte
      *** Z Vaší reakce mám pocit, že jste mi asi nerozuměla (?). Když pronajímáte za 2 tis., pak z této částky (nebo k této částce) odvádíte DPH ***

    • 15. 9. 2006 11:36

      Marta (neregistrovaný)

      Re: Pronájem auta a DPH-prosím poraďte
      Ale ano, rozuměla, DPH na výstupu jsem odváděla. Ale nějak jsem znejistěla, když jsem zjistila, že v nákladech máme více než ve výnosech za pronájem. Je to sice nevýhodné pro nás, ale tak si to jednatel určil.Ještě jednou moc velký dík.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).