Hlavní navigace

Dobrovolný plátce DPH

  • (neregistrovaný) 62.84.150.---

    15. 9. 2006 13:26

    Pokud se chce podnikatel dobrovolně přihlásit k plátcovství DPH, tak DPH bude "uskutečňovat" a zároveň "odpočítávat" ke dni, ke kterému se nahlásí na FÚ??? Nebo musí danit i věci z dřívějsí doby??

    Díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 9. 2006 14:03

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: Dobrovolný plátce DPH
      Postu pro uplatnění DPH na vstupu u zásob a majetku pořízeného jeden rok před registrací je stejný bez ohledu na to, zda se zaregistrujete dobrovolně nebo ze zákona. U nákupů si uplatníte DPH ode dne registrace. Rovněž ode dne registrace budete uplatňovat DPH na výstupu za vaše výkony.
      Příklad: den registrace 1.10.2006
      Nárok na odpočet v 1. přiznání k DPH máte u zásob a majetku pořízeného od plátců 1 rok před registrací a to na základě provedené inventarizace - § 74.
      Do 30.9. si z nákupů (mimo zásob a DHM dle inventarizace) nemůžete uplatnit DPH. Od 1.10.si uplatníte DPH na vstupu za dodržení zákonem stanovených podmínek. Práce, které jste prováděl před 1.10., ale do 30.9.nebyly dokončeny a budou fakturovány až po 1.10.2006, musíte zdanit DPH na výstupu a to v plné výši.

    • 15. 9. 2006 14:20

      Jarka (neregistrovaný) 62.84.150.---

      Re: Dobrovolný plátce DPH
      Mockrát děkuji. Nebyla jsem si tak jistá, myslela jsem si to ale ten majetek a zásoby nejsou povinné. Takže co bude fakturovat az např. po tom 1.10.2006 již bude s DPH.
      Díky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).