Hlavní navigace

TZ auta v leasingu a následné odkoupení

  • (neregistrovaný) 212.158.149.---

    15. 9. 2006 13:45

    Prosím o názor. Teď jsem zjistila, že jsem od r. 2004 se souhlasem
    pronajímatele odepisovala technické zhodnocení. a V roce 2005 jsem toto auto po leasingu zařadila do majetku na novou kartu a odepisuji každé zvlášť. jak to má být správně ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 9. 2006 13:54

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: TZ auta v leasingu a následné odkoup
      Měla jste zařadit na kartu TZ a pokračovat v odepisování ze změněné vstupní ceny. Budete i nadále používat koef. nebo sazbu v dalších letech odpisování, ne pro zvýšenou vstupní (zůstatkovou) cenu. Nejde o další TZ, ale o změnu vstupní ceny.
      Najdete v § 29 odst. 4.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).