Hlavní navigace

Prosím paní JIŘKU, nebo mzdové

 • (neregistrovaný) 85.160.92.---

  16. 9. 2006 15:04

  Dobrý deni, prosím Vás chtěla jsem poprosit o radu v následující situaci:
  MUŽ(MANŽEL) je OSVČ, žena je po rodičovské doma, děti už mají ve věku 5 let. Ona byla zapsána na ÚP, má nějaký nárok na nějaký příjem? A kdyby se stalo,že jí z ÚP vyhodí (protože jí nemůžou najít práci, má dvojčata, tak to má velmi těžké, protože všude jak se to dozvědí, ji nechcou že bude často na §) musí si platit zdravotní a sociální, nebo je to že do 15-ti let věku by to mělo hradit ÚP? A ještě jedna otázka, když by šla na rekvalifikační kurz, má nějaký nárok na podporu?
  Děkuji moc
  Jana

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 9. 2006 15:37

   1234 (neregistrovaný) 81.19.10.---

   Re: Prosím paní JIŘKU, nebo mzdové
   vyhodit proto, že jí nemůžou najít práci, ji nemůžou. takže dokud bude evidovaná na ÚP (třeba dvacet let) bude za ni stát hradit pojistné oboje.
   pokud evidovaná nebude, mám dojem, že děti mají vliv jen na jedno, druhé si platit musí. ale toto jistě nevím.

  • 16. 9. 2006 20:56

   Jiřka (neregistrovaný) 212.24.154.---

   Re: Prosím paní JIŘKU, nebo mzdové
   Kdyby ji vyřadili proto, že odmítá vhodnou nabízenou práci (jestliže jí práci nenabízí, tak ji nevyřadí), pak zdravotní platit nemusí, pokud se na zdravotní pojišťovně zaeviduje jako žena, pečující o 2 děti do 15 ti let (stačilo by i jedno do 7 let). Sociální také hradit nemusí, není povinné. Ale to období se jí nabude započítávat pro nárok na důchod. Může si žádat o dávky státní sociální podpory.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).