Hlavní navigace

STRASNE MOC DEKUJI pani JIRCE A OSTATNIM

 • (neregistrovaný) 194.108.48.---

  16. 9. 2006 17:58

  MOC DEKUJI PANI Jirce a ostatnim za pomoc!!pomohlo mi to psychicky a hlavne je super ze se clovek ma na koho obratit kdyz je v nouzi a opravdu si nevi rady.bohuzel toho spatneho je moc.jeste bych se chtela zeptat v pripade vypovedi dohodou,nebo dvoumesicni-na co si ma clovek dat pozor-co musi takova vypoved obsahovat?a jake papiry mi musi zamestnavatel dat pri odchodu?(zapoctak a ?)uz mi totiz s ni vyhrozuji ne primo.a jeste neco_po skonceni paragrafu na dite-musim volat zamestnavateli a jeste ho upozornit na to,ze nastupuji na dovolenou?mockrat vam vsem diky!!!!!!

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 9. 2006 21:12

   Jiřka (neregistrovaný) 212.24.154.---

   Re: STRASNE MOC DEKUJI pani JIRCE A OSTA
   Výpověď dohodou není. Buď existuje dohoda, to znamená, že se obě strany dohodnou na ukončení k určitému dni. Pokud v té dohodě není napsáno, že se pracovní poměr bude končit z důvodu nadbytečnosti nebo rušení nebo přesunu organizace, pak není nárok na odstupné. Záleží tedy na tom, na jakou dohodu přistoupíte. Nebo existuje výpověď, což znamená, že jedna strana vypovídá druhé straně smlouvu. Pokud Vám dá zaměstnavatel výpověď, musí v ní uvést důvod. A ten důvod může být pouze takový, jaký připouští Zákoník práce. Při výpovědi z důvodu nadbytečnosti, rušení nebo přesunu organizace je nárok na odstupné. Výpovědní doba je 3 měsíční. Při výpovědi např. pro neuspokojivé pracovní výsledky nebo pro méně závažné porušování pracovní kázně (to by Vás ale nejdříve musel písemně napomenout a tuto výpověď dát až poté, co nedošlo k nápravě) nebo při výpovědi pro ztrátu možnosti konat práci ze zdravotních důvodů je výpovědní doba 2měsíční a odstupné nenáleží. Nebo může dojít ke zrušení poměru z důvodu hrubého porušení pracovní kázně - to kdybyste zvlášť hrubým způsobem porušila kázeň.
   Po skončení OČR nemusíte volat, že čerpáte dovolenou, protože to on přece ví, že máte povolenou dovolenou a také ví dokdy Vám ji povolil. Ale pro jistotu mu to zavolejte a připomeňte, že zůstáváte na jím povolené dovolené. Hlavně ať máte v ruce důkaz - jím povolenou dovolenou. Ale pokud Vám nařídí, že se máte po OČR dostavit do práce, tak se dovolená konat nebude, protože zaměstnavatel má právo zaměstnance z dovolené odvolat. Pokud by Vám tím vznikla nějaká škoda (např. zrušení již zaplaceného zájezdu), musel by Vám ji nahradit (např. Vám uhradit stornopoplatky).
   Pokud byste pracovní poměr ukončila, musíte při výstupu dostat potvrzení o zaměstnání (tzv. zápočťák).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).