Hlavní navigace

Zahraniční faktura

• (neregistrovaný) 212.111.23.---

17. 9. 2006 19:50

Nakoupili jsme zboží - nealko nápoje - do restaurace od slovenské firmy. Jelikož zboží nakupují a s prodejcema jednají provozní, nemohla jsem se okamžitě zeptat na příslušné věci. Faktura je totiž uvedena v CZK se slovenským DIČ. Prodejce jim tvrdil, že oni DPH odvedli a pro nás je to osvobozené. Přičemž na faktuře DPH není uvedeno.Nelíbí se mi takový doklad, protože si myslím, že je na něm dost nesrovnalostí. Ještě jim prodejce tvrdil, že mají tady v české republice pobočky a že faktura je v pořádku. Kdyby byla částka uvedená ve SK tak bych vzala příslušný kurz, přepočítala cenu, zatížila a zároveň bych si odečetla DPH. Nedělala bych si s tím těžkou hlavu, ale takový doklad se mi nelíbí.Prosím o radu, zda mám pravdu, nebo to posuzuji špatně. Poraďte co mám s takovým dokladem dělat.Musím tuto fakturu zatížit DPH? Jsme totiž plátci.
    Za odpověď děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 9. 2006 14:57

Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

Re: Zahraniční faktura
      Pokud je zboží pořízeno od slovenského plátce, pak vy si přidaníte a zároveň, pokud máte DD, uplatníte DPH na vstupu. V DP k DPH uvedete na ř. 220 a 320. To, že FA není v SKK, není důležité. Máte vyčísleno v Kč, pak nebudete přepočítávat žádným kurzem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).