Hlavní navigace

Dovoz aut z EU - zvl. režim.

  • (neregistrovaný)

    18. 9. 2006 11:53

    Pokud dovážím auta z EU, které dále prodávám v CR ve zvláštním režimu (odvádím DPH jen ze zisku), kam mám dát nákup zboží z EU a mám tam uvést DPH? Podle mě by měl být na ř.220 a 320 jen základ DPH?! Prosím nevíte to někdo přesně?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 9. 2006 15:28

      Anonymní (neregistrovaný)

      Re: Dovoz aut z EU - zvl. režim.
      1). Pokud dovážíte auta z EU od plátců, pak musíte přidanit na výstupu a pokud auta (osobní) máte jako zboží, pak si můžete uplatnit i na vstupu. Při prodeji pak odvedete DPH z celé prodejní ceny. Pokud prodejce neprodával ve zvl. režimu, nemůžete ani vy použít pro prodej zvláštní režim. DPH při pořízení z EU uvedete na ř. 220 a 320.

      Zvláštní režim můžete použít pouze v případě, že při dodání tohoto zboží jiným obchodníkem byl použit zvláštní režim. Toto je nutno prokázat .

      2). Pokud pořizujete od neplátce z EU, pak nepřidaňujete a ani si nemáte co uplatnit na vstupu a můžete použít zvláštní režim při prodeji.

      3). Pokud by jste pořizovali od plátce, pro kterého byl prodej osvobozen dle § 62 (osobní auto), pak rovněž můžete použít zvláštní režim.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).