Hlavní navigace

problém se zaměstnancem

 • (neregistrovaný) 213.151.80.---

  18. 9. 2006 12:00

  Dobrý den,
  řešíme následující problém: oznámili jsme zaměstnanci cca 10 dnů předem, že s ním bude k určitému datu rozvázán pracovní poměr ve zkušební době. V tento den jsme dali zaměstnanci podepsat výpověď, což on odmítl a následující den přinesl neschopenku, kterou jsme nepřevzali. Zaměstnanec nám ji proto zřejmě pošle poštou. Můžeme zaslat výpověď písemně a nabyde při převzetí výpověď platnosti? Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 9. 2006 12:05

   Jana (neregistrovaný) 88.146.176.---

   Re: problém se zaměstnancem
   to jsou dvě věci 1 PN tu musíce akceptovat
   2. zrušení ve zkušební době nemusí být ani písemné je to vždy lepší ,poslala bych mu to písemně a tím bych to považovala za uzavřené.

  • 18. 9. 2006 13:44

   Lukáš (neregistrovaný) 84.244.73.---

   Re: problém se zaměstnancem
   Pozor, není to tak jednoduché!
   Ve firmě jsme řešili podobnou (stejnou) situaci. Zaměstnanec dostal okamžitou výpověď ve zkušební době, ale ne písemně (tzn. nepodepsal ji). Okamžitě šel k doktorovi a přinesl neschopenku, kterou musíte akceptovat. V době pracovní neschopnosti jsme mu poslali doporučeně výpověď, kterou však nepřevzal. Po uplynutí zkušební doby přišel do práce jako by se nechumelilo. Tím jsme ztratili možnost ho okamžitě propustit. Musíme najít důvod a propustit ho s 3měsíční výpovědní dobou a 2měsíčním odstupným.
   DOPORUČENÍ: Vezměte si alespoň dva věrohodné svědky a výpověď mu předejte písemně osobně, pokud Vám tedy otevře dveře. Přeji hodně úspěchů, protože v našem státě je zaměstnanec pán, který má všechna práva a zaměstnavatel zloděj, který má všechny povinnosti.

  • 18. 9. 2006 14:09

   mh (neregistrovaný) 213.151.80.---

   Re:dodatek
   v Zákoníku práce je, že výpověď má být i ve zkušební době písemně. co když zaměstnanec doporučený dopis nepřevezme?
   děkuji, mh

  • 18. 9. 2006 15:39

   Jiřka (neregistrovaný) 82.100.9.---

   Re:dodatek
   Jestliže zaměstnanci rušíte pracovní poměr ve zkušební době a on odmítne podpis, nic to nemění na věci, že mu bylo oznámení o rušení prac. poměru předáváno. On nevyjadřuje svým podpisem souhlas, ale tento jeho podpis je pouze doklad o tom, že mu bylo oznámení o zrušení předáno. Pokud Vám svým podpisem odmítl stvrdit převzení tohoto oznámení o zrušení poměru, pak Vám to, že jste mu ho předávali, dosvědčí nějaký svědek, který byl u toho. Čili bych sepsala záznam o tom, že zaměstnanci bylo oznámení o zrušení pracovního poměru předáváno v a ten a ten den a on odmítl převzít. Svědek toto stvrdí svým podpisem a zrušení je platné. Pro jistotu bych mu to zaslala ještě domů (nebo mu to domů zanesla), ale pokud si to včas nevyzvedne, platnost zrušení byste dokazovali uvedeným způsobem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).