Hlavní navigace

PŘepočet měny při fakturace do EU.

  • (neregistrovaný) 82.119.240.---

    18. 9. 2006 15:00

    Zdravím všechny,

    mám otázečku ohledně přepočtu měny. Když fakturujeme do EU v měně příslušného státu, použijeme pro přepočet pro účely zdanitelného plnění a odvodu DPH kurs uváděný na stránkách ČNB ? :
    http://www.cnb.cz/cz/financni_trhy/devizovy_trh/kurzy_devizoveho_trhu/denni_kurz.jsp

    Druhá otázečka.

    Když fakturujeme v EURech, vystavujeme fakturu v EURech a přijmeme platbu na účet vedený v EURech, jak to správně zaúčtovat ?

    Děkuji předem za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 9. 2006 13:01

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: PŘepočet měny při fakturace do EU.
      Dotaz 1
      Prvotně si musíte stanovit ve vnitřní směrnici postupy pro přepočetet pohledávek a závazků v měně jak pro účely účetnictví, tak pro účely DPH, jestli budete používat denní kurzy, nebo pevné měsíční, a apod. - §24 zák. o účetnictví, §4/4 zák. o DPH
      Kurzy ČNB tak si můžete stáhnout z v.u. stránky.
      Dotaz 2
      Vystavenou fakturu v měně, přepočtete kurzem který je pro Vás platný v okamžiku uskutečnění účet. případu.
      Úhradu proúčtujete kurzem platným v den platby.
      Rozdíl proúčtujete na kurzové rozdíly jako zisk nebo ztrátu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).