Hlavní navigace

přechod z hl.prac.poměru na ČID

  • (neregistrovaný) 213.191.98.---

    19. 9. 2006 11:22

    Pokud nám zaměstnanec /u nás 12let zaměstnaný/ přešel z hlav. prac.poměru do ČID, jsme povini ho nadále zaměstnávat?1/ Může vkonávat nadále svou práci?2/Můžeme s ním ukončit prac.poměr? 3/Je chráněn zákonem?
    Díky za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 9. 2006 12:09

      Jiřka (neregistrovaný) 82.100.9.---

      Re: přechod z hl.prac.poměru na ČID
      O tom, zda může pokračovat v původní práci, rozhoduje lékař. Pokud může, pak normálně pracuje dle smlouvy nadále, akorát Vám přinese potvrzení o pobírání ČID a bude mít slevu na dani.
      Pokud by dle lékařského posudku nemohl vykonávat svoji dosavadní práci, jste povinni ho do 14 dnů přeřadit na jinou, pro něho vhodnou práci. Nestačí pouhé lékařské doporučení, musí být závazný posudek, který mu zakazuje tu určitou práci, případně stanoví vhodné činnosti. Pokud pro něho vhodnou práci nemáte, pak mu můžete dát výpověď dle §46 odst. 1 písm. d. Výpovědní lhůta je 2 měsíce a bez odstupného. Dle nového Zákoníku, platícího od nového roku, už i tady má být odstupné. Nebo se s ním na ukončení prac. poměru dohodnout.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).