Hlavní navigace

Náležitost faktury

  • (neregistrovaný) 62.77.88.---

    20. 9. 2006 16:41

    Prosím o radu. Dle jakého zákona musí být uvedeno na faktuře, že je firma zapsaná např. v obchodním rejstříku? Musí mít tuto náležitost i faktura od fyzické osoby? Může někdo napadnout firmu, když přijme fakturu od fyzické osoby, která podniká na základě živnostenského listu a nemá na faktuře zapsáno, kde je vedena?
    Snad je můj dotaz srozumitelný.
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 9. 2006 16:58

      1 (neregistrovaný) 85.70.27.---

      Re: Náležitost faktury
      §13a Obch. z.
      § 13a Obchodní listiny

      Obchodní listiny

      (1) Každý podnikatel je povinen na všech objednávkách, obchodních dopisech a fakturách uvádět údaj o své firmě, jménu nebo názvu, sídle nebo místu podnikání a identifikačním čísle; podnikatelé zapsaní v obchodním rejstříku též údaj o tomto zápisu, včetně spisové značky, a podnikatelé nezapsaní v obchodním rejstříku též údaj o zápisu do jiné evidence, v níž jsou zapsáni. Údaj o výši základního kapitálu lze v těchto listinách uvádět, jen jestliže byl zcela splacen.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).