Hlavní navigace

Přefakturace - neplátce, DPH ???

  • (neregistrovaný) 89.102.149.---

    21. 9. 2006 9:17

    Dobrý den, mohl by mi někdo potvrdit nebo vyvrátit postup při
    přefakturaci/faktura od neplátce/?? Potřebuji mít jistotu správnosti mého postupu.
    Vystavuji fakturu/jsme plátci DPH/součástí je i přefakturace
    faktury od neplátce,kterou vždy přikládám a není navýšena.
    Nyní se mi ozval zákazník, že je to špatně. Pry i oni přefakturovávají
    a vždy zvýší o příslušné DPH práve faktury od neplátců!!
    Zdůvodnění : prostě jsou plátci DPH.

    Já si myslím, že v případě, že se jedná o klasickou přefakturaci, tj.
    nezvýšíme původní fakturu od neplátce, přefakturace proběhne bez DPH.

    Děkuji všem, kdo odpoví.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 9. 2006 10:00

      Dáša (neregistrovaný) 212.158.149.---

      Re: Přefakturace - neplátce, DPH ???
      Váš zákazník má pravdu. Musíte nasadit DPH. Žádná refakturace bez DPH neexistuje. Jste-li plátce musíte fakturovat s DPH.
      I naopak, když mi fakturuje neplátce a na fakturu mi připíše , že součástí zakázky pro mě nakoupil zboží a doklady od zboží nakoupené vč. DPH v ceně 11.900,- mi k faktuře přiloží. Tak tím, že to prošlo přes neplátce tak si už DPH nemůžu odečíst. Kdyby na fakturu dal jen své služby a doklady od nákupu by nebyly zahrnuty ve faktuře, tak mu je proplatím zvlášť, a potom si DPH oplatním.

    • 21. 9. 2006 10:44

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: Přefakturace - neplátce, DPH ???
      -----------------
      Můžete fakturovat bez DPH dle:
      §14/odst. 5.
      e) přeúčtování služeb, které plátce pořídil od jiného plátce, pokud při jejich pořízení neuplatnil nárok na odpočet daně, a dále přeúčtování služeb od neplátce, pokud přijatá úhrada nepřevyšuje částku, za kterou plátce služby pořídil a o této skutečnosti účtuje odpovídajícím způsobem podle zvláštního předpisu11a) nebo vede daňovou evidenci odpovídajícím způsobem, pokud jde o plátce, který nemá povinnost vést účetnictví

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).