Hlavní navigace

hotovostní platby - omezení????

  • (neregistrovaný) 89.24.6.---

    21. 9. 2006 10:00

    Ahojky,

    můj dotaz bude znít asi hodně hloupě, ale co je to hotovostní platba?

    Chápu, že převod z účtu na účet to není :o), chápu, že předání hotovosti mezi dvěma subjekty to je :o),

    ale jak je to v případě hotovostního vkladu na účet? Platí tam také omezení 15000 Euro?

    (např. jednatel půjčí společnosti způsobem, že vloží milion v hotovosti na její účet - je to tak v pořádku?)


    Díky.

    Monika

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 9. 2006 10:12

      Dáša (neregistrovaný) 212.158.149.---

      Re: hotovostní platby - omezení????
      Ne tady omezení neplatí, přečtěte si přímo zákon, je kraťoučký.

    • 21. 9. 2006 10:13

      graver (neregistrovaný) 193.85.226.---

      Re: hotovostní platby - omezení????
      >Ahojky,
      >
      >můj dotaz bude znít asi hodně hloupě, ale co je to
      >hotovostní platba?
      >
      >Chápu, že převod z účtu na účet to není :o), chápu, že
      >předání hotovosti mezi dvěma subjekty to je :o),
      >
      >ale jak je to v případě hotovostního vkladu na účet?
      >Platí tam také omezení 15000 Euro?
      Zákon o omezení hotovostních plateb (§2/2: http://business.center.cz/business/pravo/zakony/omezeniplateb/zneni.asp) výslovně stanoví, že hotovostní vklad/výběr na/z účet(u) není hotovostní platbou.
      >
      >(např. jednatel půjčí společnosti způsobem, že vloží
      >milion v hotovosti na její účet - je to tak v
      >pořádku?)
      Z hlediska tohoto zákona ano, protože taková transakce je dohledatelná.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).