Hlavní navigace

slevy na dani-prosim o radu pani Jirku

  • (neregistrovaný) 85.71.3.---

    21. 9. 2006 11:49

    Dobry den,
    prosim o radu. Budu si moci uplatnit slevu na dani za r.2006 (penzijni pripoj., KŽP atd.), pokud jsem si ted smlouvy menila, zvysila, aby se mi pro i dalsi rok uplatnit mohly a splnovala jsem vse potrebne.Neco jsem si zridila i kvuli hypotece, KŽP jsem nemela.

    Myslim tim v rocnim zuctovani dane za r.2006, ze by se mi sleva uplatnila v pomeru za ty mesice, co to mam zvysene?

    Napr.penzijní jsem si platila 200,- , ted 500,-kč.Pro příští rok si uplatním slevu 6000,- Kč.

    Lze tedy neco uz uplatnit za r.2006???

    Děkuji všem za radu, myslím si, že to nelze, že až v příštím roce, ale nejsem si jista.Kdyby to šlo, bylo by to fajn:-)

    -----------------------------------------------------
    Pani Dita mi odpovedela. Zákon o daních z příjmu §15, odst. 5, 6. Ve zkratce: PP nad částku 6000Kč ročně, max. 12000Kč ročně. Tzn. platíte-li měsíčně 500Kč nemůžete si uplatnit nic. U ŽKP - splňujete-li podmínky uvedené v §15/odst.6 částku max.12000Kč ročně.
    -------------------------------------------------------
    Rozumim tomu dobre, ze ja si tedy letos neuplatnim nic.Jinak vim, ze mzdova ucetni uplatnovala PP prave 500,-/mesic, tedy ze to brala min 6.000,-Kč a pak i financ.poradce mi rekl, ze staci platit 500,-abych to spolnovala.

    Muze mi odpovedet pani Jirka, prosim Vas, vim od lidi, ze jste odbornik a sama dle Vasich odpovedi delam nektere veci.Rozumite tomu a ujasnujete veci a vite je 100%. Dekuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 9. 2006 23:48

      Jiřka (neregistrovaný) 212.24.154.---

      Re: slevy na dani-prosim o radu pani Jir
      Paní Dita má pravdu, důchodové spoření lze ulatnit až nad částku 6000 za rok, maximálně 12000. TZn. až kdybyste si spořila víc než 500 měsíčně. U životního pojištění maximálně 12000 ročně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).