Hlavní navigace

Podnikání při zaměstnání

 • (neregistrovaný) 217.77.165.---

  21. 9. 2006 15:58

  Dobrý den,jsem zaměstnanec na HPP a rád bych př i zaměstnání podnikal v maloobchodu ojetými vozidly.Zajímalo by mě,jestli musím mít v tomto oboru registrační pokladnu,jestli se platí zálohově daň z příjmu nebo se zpracuje přiznání až na konci roku a jak je to se zdravotním a sociálním pojištěním.Z živnosti by plynul příjem asi do 100 tisíc kč ročně.Děkuji za odpověď.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 9. 2006 16:17

   Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

   Re: Podnikání při zaměstnání
   V práci zůstaňte na HPP. Musíte se zaregistrovat na FÚ jako plátce daně z příjmu, na OSSZ a ZP taktéž , ale živnost uvedete jako vedlejší PP ( budou chtít vidět prac.smlouvu). Zálohy na SP a ZP platit nebudete- to Vám na OSSZ a ZP vysvětlí. Musíte podat daň přiznání , tam budou uvedeny příjmy z HPP-zaměstnání a dále Váš zisk z podnikání ( příjmy mínus výdaje- předpokládám DE). tento zisk musíte uvést i do přehledů pro OSSZ a ZP. U všech třech (daň,SP,ZP) nemáte ty povinnosti jako byste podnikal na HPP, zohlední se Vám Váš příjem ze zaměstnání ( ZP a SP ) a odvedené zálohy na daň z HPP. Pokud nebude zákon o reg.pokladnách odložen nebo zrušen, pak se Vás jako maloprodejce týkat bude.

  • 22. 9. 2006 13:15

   Lenka (neregistrovaný) 193.165.13.---

   Re: Podnikání při zaměstnání
   Tak tak, jsem ve stejné situaci kdy mám zaměstnání na HPP a jako vedlejší činnost podnikám. Dobrá zpráva určitě je že ODS plánuje odložení platnosti zákona o registračních pokladnách o další rok (tzn. až 2008) takže s jejím pořizováním určitě chvátat nebudu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).