Hlavní navigace

Studium a DPČ

 • (neregistrovaný) 217.117.217.---

  21. 9. 2006 16:11

  Může můj syn, který po vyučení studuje na dvouleté nástavbě sepsat dohodu o pr.činnosti? Do práce by docházel nepravidelně soboty a neděle.Co z toho vyplývá, jak je to pak s daňovou úlevou, kterou si na něj uplatňuji a musí tuto záležitost okamžitě nahlásit Úřadu práce,kvůli poskytování PND?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 9. 2006 17:29

   Jiřka (neregistrovaný) 82.100.9.---

   Re: Studium a DPČ
   Studující děti mohou podnikat, být zaměstnaní na jakýkoli pracovní poměr nebo dohodu a mít příjmy bez omezení. Se slevou rodiče na vyživované dítě nemá příjem dítěte nic společného, rozhodující je pouze společná domácnost Vás a dítěte. Pouze pokud by byl spolupracující osobou (tzn. že by rodič podnikal a dítě bylo vedeno jako spolupracující osoba a rodič na něho rozděloval příjmy a výdaje) by sleva nebyla možná. To, že dítě vydělává, nikde nehlásíte. Ovšem až se budou zjišťovat čisté příjmy domácnosti, které jsou rozhodné pro výpočet přídavků, tak tam musí být příjmy dítěte doloženy (kromě výdělků v prázdninových měsících, ty se nezapočítávají). Podle celkových čistých příjmů členů domácnosti se pak určuje výše přídavků.
   Jestliže je student, on může u toho zaměstnavatele předložit potvrzení o studiu (a samozřejmě podepsat daňové prohlášení) a bude mu uplatňována sleva z daně 600 Kč a 200 Kč (studentská).

  • 21. 9. 2006 17:31

   Ilona (neregistrovaný) 85.50.134.---

   Re: Studium a DPČ
   ****
   DPC sepsat muze, v tom neni problem, navic si bude uplatnovat slevu na dani na studenta, pokud do zamestnani donese potvrzeni o studiu a studuje stredni skolu denni studium;
   vy si na nej take muzete dal uplatnovat slevu na dani, to ze si privydelava na to nema vliv (do jeho 26 let a dennim studiu SS, popr. studiu VS);
   bohuzel netusim, co je to PND, ale pokud jde o nejake davky, ktere se odvozuji od prijmu, tak by nejspis hlasit mel

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).