Hlavní navigace

Paušál/skut. náklady

  • (neregistrovaný) 213.168.181.---

    22. 9. 2006 8:01

    Podnikatel nemá auto v majetku. Má ho na splátky. V roce 2003 a 2004 si uplatňovat paušální cestovní náhrady. Ve 2005 ho pronajímal na par. 9 a uplatnil si do přiznání paušální výdaje. Může si v roce 2006 uplatnit skutečné náklady (tzn. odpisy)?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 9. 2006 11:46

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: Paušál/skut. náklady
      *** Nevím, co myslíte těmi "paušálními cestovními náhradami (?). Odepisovat by mohl, jen musíte dát pozor na několik věcí. Správné stanovení vstupní cenu při zahájení pronájmu (§29/1/d) a dále pro odpisy v případě výdajů paušálem §26/8 ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).