Hlavní navigace

Nájem §9 a DPH

• (neregistrovaný) 83.208.136.---

22. 9. 2006 8:41

Jsem fyzická osoba, jednu činnost mám na § 7 OSVČ a navíc mám jako fyzická osoba příjmy z nájmu. Jsem v § 7 plátce DPH, u příjmu znájmu nefakturuji DPH, ale uvádím do přiznání DPH na ř. 530 tento příjem z nájmu osvobozený. Jak to bude, když budu přefakturovávat el. energii, kterou mi účtuje E-ON s DPH svým nájemníkům. Budu to taky přefakturovávat celé i s DPH a budu zde potom muset používat nějaký koeficient, když bych toto DPH nenárokoval od FÚ na vstupu a svým nájemcům bych uvedl celou částku a nerozděloval zde DPH tudíž bych to nedával ani na výstupu.
    Děkuji mám v tom trochu zmatek. Nevím jak vypočítat potom koeficient

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 9. 2006 9:18

Dáša (neregistrovaný) 212.158.149.---

Re: Nájem §9 a DPH
      Můžete použít oba způsoby: neuplatňovat a naúčtovat nájemníkům celkovou částku, nebo uplatnit na vstupu i výstupu. Koeficient se u těchto stoprocentně rafakturovávaných částek nepočítá - § 14 bod g) a bod e) .ˇ
      Krátí se pouze DPH u přijatých plnění které slouží jak pro plnění osvobozená ( nájem ) tak pro plnění z podnikání. Třeba počítač, který používáte pro obě činnosti. Já mám třeba koeficint z toho důvodu , že mám v objektu nájemníky kteří mají nájem s DPH a někteří bez DPH. Cokoliv v tom domě spravím tak musím DPH u těchto přijatých plnění krátit koeficientem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).