Hlavní navigace

Zálohy v POHODĚ...

  • (neregistrovaný)

    22. 9. 2006 10:15

    Řeším tuhle problematiku asi po stopadesáté a vždycky mi někdo řekne, že to dělám špatně, nebo že to jde i jinak.
    Do dneška jsem to dělala tak, že jsme vystavili zálohovou fakturu a když ji zákazník hned na místě hotově zaplatil, zlikvidovala jsem to přes POKLADNU a vystavila "daňový doklad k přijaté záloze" v agendě INTERNÍCH DOKLADŮ.
    Teď ale přišla kolegyně, že se jí to nezdá, že se to tak nikde nedělá, aby zákazník obdržel tolik papírů. Že by zákazníkovi vydávala jen zálohovou fakturu s informativním vyčíslením DPH a příjmový doklad, na základě kterého by měl právo si DPH odečíst.
    Lze to tak dělat? Budu vystavovat Interní doklad jen v případě, že zaplatí bezhotovostně a já mu tento "daň.doklad k záloze" zašlu po zaplacení na účet?
    Poraďte prosím, jak to děláte VY?
    Zuzka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 9. 2006 10:31

      Zuzka (neregistrovaný)

      Re: Zálohy v POHODĚ...
      Tedy, dle citovaného §21 odst.1 ZoDPH: "Daň na výstupu je platce povinnen přiznat ke dni uskutečnění zdanitelného plnění nebo ke dni přijetí platby, a to k tomu dni, který nastane dříve." ...by zákazníkovi měl stačit přijímový pokladní doklad na to, aby si na základě něj uplatnil DPH, které vyčte ze zálohové faktury? Zuzka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).