Hlavní navigace

Dovoz zasilky nepatrné hodnoty

• (neregistrovaný) 62.84.150.---

22. 9. 2006 10:54

KDyž dovezu balík, a celníci to pustí jako zásilku nepatrné hodnoty - neudělají JSD. Musím odvést DPH??? A podle čeho, když nemám doklad od nich? Musím tam jit ať to proclí?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 9. 2006 11:21

danila (neregistrovaný) 85.207.89.---

Re: Dovoz zasilky nepatrné hodnoty
      http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=246296

• 22. 9. 2006 11:25

danila (neregistrovaný) 85.207.89.---

zde:http://www.intrastat-cz.cz/index.php?zobraz=novinky&start=1
      OSVOBOZENÍ OD CLA (05.04.2006)
      Od dovozního cla jsou osvobozeny zásilky nepatrné hodnoty, pokud jsou zasílány ze třetích zemí přímo příjemci, který se nachází na celním území Společenství.Za zboží nepatrné hodnoty se považuje zásilka, jejíž celková vlastní hodnota nepřevyšuje částku 22,-EUR.Osvobození od cla se neposkytuje u dovážených tabákových výrobků, alkoholických nápojů a parfémů.Od dovozního cla je dále osvobozeno zboží neobchodní povahy v každé zásilce do hodnoty 45,-EUR,včetně hodnotz zboží uvedeného níže, aniž by příjemce odesílateli cokoli plati.: a)tabákové výrobky: -50 kusů cigaret,nebo -25 kusů cigarillos(doutníky o hmotnosti nejvýše 3 gramy na kus),nebo -10 kusů doutníků,nebo -50 gramů tabáku na kouření,nebo úměrná souprava těchto výrobků. b)alkoholické nápoje: -destiláty a lihoviny se skutečným obsahem alkoholu vyšším než 22% objemových°,nedenaturovaný ethylalkohol s obsahem alkoholu 80% objemových nebo více: 1 litr,nebo -destiláty a lihoviny,aperitivy vyrobené z vína nebo alkoholu,tafia,saké nebo podobné nápoje s obsahem alkoholu nepřevyšujícím 22%objemových,šumivá vína,likérová vína 1 litr nebo úměrná souprava těchto výrobků a -nešumivá vína:2 litry c)parfémy:50 gramů,nebo toaletní vody:0,25 litru

• 22. 9. 2006 11:53

Jarka (neregistrovaný) 62.84.150.---

Děkuji.

A ještě mám dotaz. Pokud nám nedodal nikdo JSD, tak si se zásilkou musím dojít na celnici a nechat proclít? Nebo ne? Jde mi o to DPH. Je to již zmiňovaný dovoz knih z USA. a knihy se asi berou jako zboží vzdělávací a na to senevztahuje osovobození od DPH dle §71. Je to tak?

• 27. 9. 2006 12:23

Majka (neregistrovaný) 85.13.78.---

>A ještě mám dotaz. Pokud nám nedodal nikdo JSD, tak si
      >se zásilkou musím dojít na celnici a nechat proclít?
      >Nebo ne? Jde mi o to DPH. Je to již zmiňovaný dovoz
      >knih z USA. a knihy se asi berou jako zboží vzdělávací a
      >na to senevztahuje osovobození od DPH dle §71. Je to
      >tak?
      >>Dle názoru našeho FÚ na tuto problematiku nemusíte mít JSD, ale mělo by se to objevit v přiznání DPH na ř.260,265 a 340,345 jako běžný dovoz zboží - kvůli lepšímu přehledu. Kurz, pokud máte fakturu v cizí měně, použijete takový, jaký máte v účetnictví.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).