Hlavní navigace

změna PP na poloviční úvazek

• (neregistrovaný) 88.100.220.---

22. 9. 2006 15:00

Majitel firmy se dostal do finančních problémů a rozhodl se, změnit můj pracovní poměr na 4 hodiny denně. Pro mne z toho vyplývá, že mám dělat práci stejnou za polovinu výplaty. Má s tímto někdo zkušenosti, jak je to v tomto případě s nárokem na ŘD, stravenky a co ještě za další problémy pro mne z toho vyplývá? Pracuji v kanceláři, kde za men práci nikdo neudělá.
    Děkuji za radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 9. 2006 15:07

Eva (neregistrovaný) 80.188.1.---

Re: změna PP na poloviční úvazek
      Zaměstnavatel sám od sebe nemůže snížit Váš pracovní úvazek - musí být uzavřena dohoda o změně smlouvy a s touto dohodou musí souhlasit obě strany. Pokud nepodepíšete, měl by Vám dát výpověď pro nadbytečnost včetně odstupného.
      Pokud na dohodu přistoupíte, nárok na dovolenou se nezmění, ale náhrada za dovolenou Vám bude proplácena jen za 4 hod denně. Pokud Vaše mzda nedosáhne min. měs. mzdy, budete si muset doplatit ZP do min. mzdy prostřednictvím zaměstnavatele.

• 25. 9. 2006 7:48

mahava (neregistrovaný) 88.100.220.---

Díky zas dopověď.Zapomněla jsem napsat, že jsem již v důchodu, to budou zase asi jiné podmínky. ZP musím taky doplácet? Jak to bude se stravenkami a dovolenou? Možná by bylo lepší zůstat doma a užívat si důchodu.

• 25. 9. 2006 10:29

Eva (neregistrovaný) 80.188.1.---

Pokud jste ve starobním důchodu ZP nemusíte samozřejmě doplácet, dovolená - viz odpověď výše, stravné - záleží na vnitřní směrnici a sféře, ve které jste zaměstnaná (podnikatel, státní správa apod.) Po dobu trvání smlouvy, která ve Vašem případě může být max. roční by se úvazek bez dohody změnit neměl. Po skončení platnosti smlouvy vám zaměstnavatel může dát novou na nižší úvazek - záleží tedy na vás jestli podepíšete a nebo pracovní poměr skončí uplynutím sjednané doby.

• 25. 9. 2006 10:50

mahava (neregistrovaný) 88.100.220.---

>>>>Majitel firmy se dostal do finančních problémů a
      >>>>rozhodl se, změnit můj pracovní poměr na 4 hodiny
      >>>>denně.
      nezmění, ale náhrada za dovolenou Vám bude proplácena
      >>>jen
      >>>>Pokud jste ve starobním důchodu ZP nemusíte samozřejmě
      >doplácet, dovolená - viz odpověď výše, stravné -
      >záleží na vnitřní směrnici a sféře, ve které jste
      >zaměstnaná (podnikatel, státní správa apod.) Po dobu trvání
      >smlouvy, která ve Vašem případě může být max. roční by
      >se úvazek bez dohody změnit neměl. Po skončení
      >platnosti smlouvy vám zaměstnavatel může dát novou na nižší
      >úvazek - záleží tedy na vás jestli podepíšete a nebo
      >pracovní poměr skončí uplynutím sjednané doby.
      Děkuji z vyčerpávající odpověď. Mám na vybranou, buď podepíši k 1.10.06 a nebo smlouvu, kterou mám do konce roku se mnou už neprodlouží. Takže to měsíc zkusím a uvidím. Ještě jednou moc děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).