Hlavní navigace

prosba o radu

• (neregistrovaný) 195.47.4.---

22. 9. 2006 15:25

Dobrý den,
    ráda bych vás požádala o radu, jak postupovat v případě, kdy já jako zaměstnanec dám zaměstnavateli výpověď dohodou a na tu on nepřistoupí. Vím, že ze zákona běží dvouměsíční výpovědní lhůta, ale v tomto případě vzniká problém, že já bych potřebovala odejít v co nejkratší možné lhůtě.Tady mám pocit, že vůbec není pamatováno na zaměstnance, který leckdy kvůli tomuto přichází o mnohem zajímavější a lukrativnější práci, protože nový zaměstnavatel nemůže dva měsíce čekat. Napadlo mě snad jen pracovní neschopnost. Vyřešila by snad ta něco? Budu moc vděčná za radu, jak postupovat.

Děkuji předem. Jitka

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 9. 2006 13:27

Ilona (neregistrovaný) 85.50.134.---

Re: prosba o radu
      mate 2 moznosti - uzavrit se zam-tele dohodu o ukonceni prac. pomeru k nejakemu datu a pokud na ni nepristoupi, tak dat vypoved s 2-mes. vypovedni lhutou, jina moznost neni. Pokud pujdete na nemocenskou, sice budete moci pracovat u noveho zam-tele, ale na cerno, pac defacto nebudete mit ukonceny prac. pomer ve stavajicim zamestnani, nedostanete zapoctak atd. Navic je to podvod a novemu zam-teli to signalizuje, ze az dostanete lepsi nabidku, muzete neco takoveho udelat i jemu... Nemluve o tom, ze puvodni zam-tel po vas muze pozadovat nahradu skody, pokud mu nejaka vznikne tim, ze jste neprisla do prace.
      A k vasi otazce - vemte to z pohledu zam-tele (puvodniho) - co on ma delat kdyz mu ze dne na den reknete, ze odchazite .... takhle si za ty 2 mesice muze najit a zapracovat nahradu...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).