Hlavní navigace

Doklad o výši roč.příjmu-přídavky

• (neregistrovaný) 85.160.67.---

24. 9. 2006 14:52

Dobrý den, prosím o radu.
    Mam vyplnit tiskopis Doklad o výši ročního příjmu k žádosti o přídavek na dítě.
    Zaměstanec je na smlouvu na nepravidelnou výpomoc (je to jeho VPP) v odd.B tiskopisu má zaškrtnuto, že si sám podával přiznání k dani z příjmu fyz.osob, a neuplatnit SZM a tiskopis mi donesl k vyplnění. Mám mu tam do oddílu D1 uvést veškeré čisté příjmy nebo jen příjmy neuvedené v POTVRZENÍ o zdan.příjmech ze záv.čin., které si měl dát k daň. přizn. V naší firmě totiž nepodepsal prohlášení a v některý měsících mu vyšla zál.daň 20%-to by měl mít v DP za r.2005 a v ostatních měsících mu vyšla HM do 5tis. a odvedli jsme srážk. daň. Pokud mu uvedu celkové čisté příjmy - nebude mi to "sedět" s PROHLÁŠENÍM a pokud uvedu jen čisté příjmy, které měl v měsícich, kdy byla srážková daň, mám tam napsat nějakou poznámku?-zase to nebude sedět s PROHLÁŠENÍM. Jsem z toho zmatená, dělám to poprvé. Děkuji všem za radu

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 9. 2006 15:06

Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

Re: Doklad o výši roč.příjmu-přídavky
      Příjmy zdaněné zál.daní jste mu uvedla na potvrzení, ty má tedy zahrnuty v daň.přiznání a tyto si vyžádá sociálka z FÚ sama. Vy mu do tiskopisu do toho bodu D1 uvedete všechny příjmy, které u Vás měl a které jste neuvedli do Potrvz.o zdan.př., tzn. příjmy zdaněné srážkou a do kolonky pod tím vyplacenou nemocenskou ( pokud jste vypláceli Vy a ne OSSZ). Žádnou poznámku uvádět nemusíte. Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).