Hlavní navigace

Městská policie a pokuta

• (neregistrovaný) 83.208.15.---

25. 9. 2006 8:47

Vážení přátelé,
    vím, že můj dotaz není "účetního rázu", ale jsou zde chytří lidé, proto zde můj dotaz přikládám. Může dát městská policie pokutu za parkování na soukromém pozemku? V našem sídliši je z veřejné komunikace slepá odbočka na parkoviště, kdy na pokraji tohoto parkoviště je značka Zákaz vjezdu a dodatková tabulka Soukromý pozemek. Auta, která tam vjedou a zastaví (což je i můj případ), dostávají od městské policie lístečky o přestupku.
    Mají na to právo? Mám za to, že ne.
    Děkuji, Zdeněk.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 9. 2006 8:53

Karel (neregistrovaný) 62.240.186.---

Re: Městská policie a pokuta
      Dle meho nazoru jste se dopustil prestupku - poruseni zakazu vjezdu. To ze je to na soukromem pozemku dle meho nazoru nevadi, znacka je zrejme na verejne komunikaci.
      Jedine vychodisko, pokud budete mit povoleni majitele pozemku ze muzete na jeho pozemku parkovat a ten pozemek je urcen k zajizdeni vozidel.

• 25. 9. 2006 9:11

graver (neregistrovaný) 193.85.226.---

Re: Městská policie a pokuta
      Běžný trik - pokutu jste skutečně dostal za porušení zákazu vjezdu. MP nepátrá po tom, jestli je ten soukromý majetek váš nebo někoho jiného - klidně dají pokutu i vlastníkovi.
      Postup: nezaplatit, sehnat si antedatované povolení vlastníka pozemku a to pak uplatnit ve správním řízení.
      Pokud máte jistotu, že tam parkovat smíte a že to vlastník pozemku potvrdí, tak zjednodušený postup: nezaplatit, ve správním řízení vám pak musí prokázat, že jste se přestupku skutečně dopustil (ne naopak). K tomu účelu si mohou majitele předvolat.

Existuje ale ještě jedna interpretace: dodatková tabulka "soukromý pozemek" sama o sobě neznamená, že tam může vjíždět pouze vlastník. Naopak, může znamenat, že tam nesmí vjíždět nikdo a ten dodatek jen vysvětluje proč. Pak je na vlastníkovi, jak to myslel...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).