Hlavní navigace

DPH u služby do zahraničí

  • (neregistrovaný) 212.24.154.---

    25. 9. 2006 10:49

    Při fakturaci za reklamu nebo zprostředkování do zahraničí případně
    do EU jedná se o službu. Jje toto osvobozeno od DPH stejně jako
    zboží?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 9. 2006 14:34

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: DPH u služby do zahraničí
      Poskytnutí reklamy - § 10 odst. 6: vystavíte bez DPH zahraniční osobě nebo plátci z EU, neplátci do EU s DPH.

      Zprostředkování - § 10 odst. 12 a 13: Do EU pro plátce bez DPH, neplátci do EU s DPH.
      § 10/12,13 se vztahuje ale pouze na smlouvy mandátní nebo obdobné na základě plné moci – jednání jménem a na účet cizí osoby,
      Zprostředkování = jednám svým jménem a na svůj účet a mám zprostředkovatelskou smlouvu a NELZE TEDY APLIKOVAT NA § 10/12,13 a je nutno postupovat dle § 9.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).