Hlavní navigace

Doklad o zaplacení zálohy v POHODĚ

 • (neregistrovaný) 193.165.161.---

  25. 9. 2006 10:55

  Dobrý den, jak zaznamenat v programu POHODA přijatý doklad o zaplacené záloze? Zaplatili jsme zálohovou fakturu, a přišel doklad o zaplacení. Původně jsem dala "odpočet zálohy" v agendě Přijaté zálohové faktury/Záznam, ale při vyhotovení přiznání k DPH se mi to tam neobjevilo. Musím vystavit daňový doklad v agendě Interní doklady a zaúčtovat základ na 314d/314n a DPH na 343/314n.
  Poraďte prosím. Děkuji Zuzka

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 9. 2006 11:20

   M.Kr. (neregistrovaný) 85.71.10.---

   Re: Doklad o zaplacení zálohy v POHODĚ
   >Dobrý den, POHODU také používám a je to super program. Nebojte se ho, ušetří vám spoustu práce. Zálohovou fa si zaveďte v agendě Přijaté zálohové faktury. Po zaplacení obdržíte daňový doklad, ten si zadáte v přijatých fakturách. Odpočet uhrazené částky uplatníte povelem Záznam - zálohové faktury. Vyberete příslušnou zál.fa. a povelem přenést do dokladu uplatníte odpočet částky zálohové faktury. Částku zapište do dialogového okna Odpočet zálohy, které se zobrazí po zvolení povelu přenést do dokladu. To je vše. Mějte se a buďte v pohodě.

  • 25. 9. 2006 11:33

   Zuzka (neregistrovaný) 193.165.161.---

   Re: Doklad o zaplacení zálohy v POHODĚ
   Dobře, ale když zapíšu Doklad o zaplacení do agendy Přijaté faktury a následně dojde konečná faktura... budu tam mít dva řádky faktur od jednoho dodavatele k jedné věci. Konečná faktura totiž bude poslána až příští měsíc a UZP bude taky jiný měsíc než byla úhrada zálohové faktury.
   Co tedy s tím? Děkuji Zuzka

  • 25. 9. 2006 12:16

   Zuzka (neregistrovaný) 193.165.161.---

   Tak takhle je to správně...
   Tohle jsem objevila na stránkách www.stormware.cz v "otázkách a odpovědích":

   Jak mám zadat přijatý daňový doklad ze zálohy v účetnictví?

   Obdržený daňový doklad ze zálohy zadáte do agendy Interní doklady. Z tohoto dokladu Vám údaje vstoupí do přiznání k DPH - členění DPH uvedete "PD - tuzemské plnění".
   Pro tuto agendu si vytvoříte novou předkontaci pro zaúčtování daň. dokladu ze zálohy: základ 314/314, částka DPH 343/314.
   Vyúčtovací přijatou fakturu zadáte standardním způsobem. Jako první položku uvedete vyúčtování této faktury - základ daně a daň, od které poté budete odečítat danou zálohu. Druhou položku vložíte přes nabídku Záznam/Zálohové faktury a přenesete požadovanou záloh. fakturu. Do přijaté faktury se přenese celková částka zálohové faktury záporně v nulové sazbě DPH. Tuto částku musíte opravit tak, aby Vám souhlasila s příslušným daňový dokladem zadaným v interních dokladech. Členění DPH také uvedete "PD-tuzemské plnění". Do přiznání DPH vstoupí pouze rozdíl mezi touto fakturou a interním dokladem.

   Takže dle autorů je správné zaznametat daň.doklad k přijaté záloze v interních dokladech. Děkuji přesto za diskuzi. Zuzka

  • 25. 9. 2006 13:32

   Dana W (neregistrovaný) 85.70.1.---

   Re: Tak takhle je to správně...
   Tam jenom dejte pozor na jednu věc - ohlídat, jak doklad vstupuje do záznamky k DPH, jsou tam totiž "krásně" prohodit PD, UD, takže občas se vyskytne na druhé straně:-)))

  • 25. 9. 2006 15:00

   Zuzka (neregistrovaný) 193.165.161.---

   Re: Tak takhle je to správně...
   Tak přesně tuto chybu jsem udělala :-). Interní doklady jsou záludné, že vystupují pod PD i pod UD, ale naštěstí mě na to upozornil sám program, když jsem v tiskových sestavách nahlédla do "kontrola zaúčtování DPH".
   Přeji pěkný den. Zuzka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).