Hlavní navigace

Odstupné

  • (neregistrovaný) 83.208.143.---

    25. 9. 2006 14:28

    Dobrý den, jak je to s odstupným o dohod? Vyplácí se 60% z průměrného výdělku???
    Kdy má zaměstnanec nárok na odstupné?

    Děkuji M.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 9. 2006 14:32

      Ada (neregistrovaný) 212.158.147.---

      Re: Odstupné
      Odstupné se poskytuje, pokud zaměstnanec dostane výpověď dle §46 odst. 1, písm. a až c. Nebo, pokud zaměstnanec se zaměstnavatelem uzavře dohodu podle tohoto §, a má v dohodě uvedeno, že má nárok na odstupné. Odstupné se ze zákona vyplácí ve výši dvojnásobku průměrného výdělku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).