Hlavní navigace

náležitosti daň.dokladů

 • (neregistrovaný) 83.208.238.---

  25. 9. 2006 15:08

  Dostáváme od dodavatelů faktury (daň.doklady) přes internet. Na některých chybí naskenované razítko a podpis. Můžeme si takovéto doklady zaúčtovat nebo máme požadovat originál.doklady s podpisy?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 9. 2006 17:07

   Dana W (neregistrovaný) 85.70.1.---

   Re: náležitosti daň.dokladů
   Tento dotaz už se tu několikrát objevil a s odpověďmi typu - razítko a podpis není nutný souhlasím. Dobrým příkladem je např. Český Telecom, tam také nenajdete nic, i když jde poštou. Doklad ale musí splňovat náležitosti daňového dokladu a o

   §13a Obch. z.
   § 13a Obchodní listiny

   Obchodní listiny

   (1) Každý podnikatel je povinen na všech objednávkách, obchodních dopisech a fakturách uvádět údaj o své firmě, jménu nebo názvu, sídle nebo místu podnikání a identifikačním čísle; podnikatelé zapsaní v obchodním rejstříku též údaj o tomto zápisu, včetně spisové značky, a podnikatelé nezapsaní v obchodním rejstříku též údaj o zápisu do jiné evidence, v níž jsou zapsáni. Údaj o výši základního kapitálu lze v těchto listinách uvádět, jen jestliže byl zcela splacen.

   Taky Rudolfová :-))

  • 25. 9. 2006 17:08

   xxl (neregistrovaný) 88.100.153.---

   Re: náležitosti daň.dokladů
   + Pokud má doklad náležitosti daňového dokladu, pak je vše v pořádku. Faktura nemá žádný právní základ a nejsou předepsány žádné náležitosti. Nemusí být dodvatelem podepsaná, nemusí mít razítko. Účetním dokladem se stává teprve podpisem osoby odpovědné za vyfakturovanou operaci a po zaúčtování účetním (Obojí u odběratele).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).