Hlavní navigace

Reklamace

• (neregistrovaný) 81.0.223.---

25. 9. 2006 17:29

Asi před 1/2 rokem jsem si koupila tenisky u jedné firmy, za které jsem zaplatila přes 2 500,- po měsíci se boty začali odlepovat - následovala první měsíční reklamace, tenisky byly zalepeny a vráceny, boty jsem opět nosila asi měsíc a znovu reklamace....už jsem je byla reklamovat po 3. a ptala jsem se jak dlouho je to ještě bude bavit mi je vracet stále dokola...paní/slečna mi odvětila, že když je vada opravitelná, budou jí opravovat stále dokola...není to sice žádná velká suma, ale už mě to nebaví a potřebovala bych s tím poradit, s čím na ně můži vyrukovat..jsem v tomhle naprostý laik...děkuji za radu Ivana

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 9. 2006 18:11

graver (neregistrovaný) 89.102.8.---

Re: Reklamace
      1. Důležité je to "asi před půl rokem" - do 6 měsíců se má za to, že věc měla vadu už v okamžiku prodeje, pokud prodejce neprokáže opak (i když v tomto případě je to dost problematické).
      2. Zcela jistě vám nebudou boty opravovat "stále dokola" - stručně řečeno po třetí reklamaci máte právo na výměnu za bezvadný kus nebo odstoupení od smlouvy (=vrácení peněz).
      Koukněte sem:
      http://business.center.cz/business/pravo/ochrana_spotrebitele/otazky-odpovedi.aspx

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).