Hlavní navigace

odpis skladu

 • (neregistrovaný) 85.70.64.---

  26. 9. 2006 9:42

  V zahraničí údajně existuje procento stanovené zákonem, jakou část hodnoty skladu může společnost daňově odepsat během roku. Jedná se dejme tomu o deset procent zboží, které je neprodejné. Máme takovou normu i my? Nebo lze určit pouze ve vnitropodnikové směrnici, kterou může mít každá společnost jinou? Máte, prosím, někdo zkušenost, jak velké toto ztratné obvykle bývá? Moc děkuji za případné odpovědi. Kaca.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 9. 2006 17:18

   xxl (neregistrovaný) 88.100.153.---

   Re: odpis skladu
   V ČR je nutno, aby si ztratné stanovila každá organizace sama, a uvedla to ve svých interních směrnicích. Výše ztratného musí být konstruována tak, abyste ji obhájili před FÚ. Když prodáváte balíčkovanou mouku, těžko dáte něco víc na rozprach. Ovšem podle mého soudu je možné tam dát nepatrné množství na roztrhané sáčky při dopravě.
   Pozor na neprodejné zboží. Tam jsou jen dvě možnosti. Ta první - vyhodit do odpadu a zapsat do nedaňových základů. Druhá a lepší je ta, že toto zboží se prodá za symbolickou cenu (pozor na spojené osoby), a rozdíl - ztráta, je daňový náklad.

  • 6. 11. 2006 11:00

   kacena (neregistrovaný) 85.70.64.---

   Re: odpis skladu
   No, my jsme toto konkrétní zboží odprodali zpátky dodavateli, ovšem pouze za deset procent, tudíž mohu dát 90% - což je cca 200 tis. do daňových nákladů? Moc díky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).