Hlavní navigace

SVJ-problém

 • (neregistrovaný) 89.24.4.---

  26. 9. 2006 15:47

  Dům byl majetkem soukromé f. a používán jako ubytovna.Došlo k převodu na bytové jednotky a prodán lidem prozatím s určitým správcem.V průběhu doprodeje bytů (asi po 4 měsících )bylo SVJ zapsáno do obch.rejstř.
  Teď přišla faktura za elektřinu za těch půl roku co to máme koupené.
  Problém je v tom,že faktura je na strašně velké peníze díky tomu že soukromá f. nechala velké jističe za které se platí super balík peněz.
  No a SVJ se samozřejmě do zaplacení nechce(tolik ani nemáme).
  Dotaz zní-kdo teda vlastně přebírá elektroměry společných prostor?
  Měl si někdo všimnout?Kdo?Není to náhodou nějakým způsobem škoda způsobená SVJ od -třeba správce nebo prodávajícího?Když dám pokyn k proplacení faktury jako předseda výboru nezpůsobím tím vlastně škodu SVJ já???
  Jinak faktura je od té firmy co nám dům prodala ČEZU to zaplatila ještě ona a nám to přefakturovává! Uf-snad je to srozumitelné!

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 9. 2006 12:28

   HonzaT (neregistrovaný) 89.176.2.---

   Re: SVJ-problém
   Přebírat elektroměry by měl výbor, pokud má správce od výboru plnou moc tak on. A všimnout by si toho správce rozhodně měl, navíc by Vás na to měl původní vlastník upozornit, že je třeba změnit příkon (předpokládám, že tam byly kvůli stavbě).

  • 27. 9. 2006 12:57

   graver (neregistrovaný) 193.85.226.---

   Re: SVJ-problém
   Podstatné jsou dvě věci:
   1. faktura není od dodavatele elektřiny, ale od původního vlastníka
   2. faktura je už ale za období existence SVJ
   Takže jak je to teď se vztahem SVJ k EONu - to s ním má smlouvu ještě pořád ta stavební firma, když tu fakturu platili oni?
   V tom případě byste měli zapracovat na změně smlouvy (k tomu ji bude muset stavební firma vypovědět). Nová smlouva by už měla být na nové jističe, ale pokud SVJ nemá smlouvu s dodavatelem, tak tu změnu musí iniciovat ta stavební firma. Tím vás má tak trochu v hrsti - jinak bych vám doporučil jim říct, že současný stav považujete za jejich chybu, že instalace současných elměrů neodpovídá způsobu využití nemovitisti a že jste ochotni se tak maximálně dohodnout na nějaké spoluúčasti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).