Hlavní navigace

cestovní náhrady

  • (neregistrovaný) 212.90.242.---

    26. 9. 2006 19:58

    Mám nárok na cesťák pokud dočasně vykonávám práci v místě
    svého bydliště?Vpracovní smlouvě je pracoviště mimo místa bydliště.Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 9. 2006 20:28

      1 (neregistrovaný) 85.70.27.---

      Re: cestovní náhrady
      Je to paradoxně úsměvné, ale z.119/1992 určuje:
      § 2 Vymezení pojmů
      (1) Pracovní cestou se pro účely tohoto zákona rozumí doba od nástupu zaměstnance na cestu k výkonu práce do jiného místa, než je jeho pravidelné pracoviště, včetně výkonu práce v tomto místě, do návratu zaměstnance z této cesty

      Záleží tedy na tom, JAK vás zaměstnavate vysílá na prac. cestu:
      § 3
      Zaměstnavatel vysílající zaměstnance na pracovní cestu určí místo jejího nástupu, místo výkonu práce, dobu trvání, způsob dopravy a ukončení pracovní cesty; může určit též další podmínky pracovní cesty. Zaměstnavatel je přitom povinen přihlížet k oprávněným zájmům zaměstnance.

      Paradoxně = bude-li splněno ustanovení l Zaměstnavatel je přitom povinen přihlížet k oprávněným zájmům zaměstnance.
      a nebudete jezdit do místa pravidelného pracoviště a odtud jezdit
      na prac. cestu a zpšt, nemáte na cest. náhrady nárok

    • 27. 9. 2006 19:06

      Patrik (neregistrovaný) 212.90.225.---

      Re: cestovní náhrady
      Děkuji,pokud tomu tedy dobře rozumím zaleží na zaměstnavateli jestli po mě bude vyžadovat abych jezdil do místa pravidelného pracoviště,kvůli uplatnění nárokuna cestovní náhrady.Děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).