Hlavní navigace

Dodání zboží do EU a zálohy

  • (neregistrovaný) 194.213.48.---

    27. 9. 2006 8:10

    Dobrý den,
    chci se zeptat, jestliže přijmu zálohu na dodání zboží do EU, je nutné vystavit daňový doklad k přijaté platbě a uvádí se tato záloha do DPH a následně i do SH?? Prosím jestli mě můžete odkázat i na § v zákoně o DPH.
    Díky moc a přeji krásný den

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 9. 2006 15:26

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: Dodání zboží do EU a zálohy
      Odpověď najdete v § 22. Záleží na tom, zda bude dodání zboží plátci (osvobozeno s nárokem na odpočet dle § 64) nebo neplátci.

      Pokud bude dodání zboží neplátci, pak jste povinni přiznat daň (a tedy uvést v DP ke dni přijetí platby nebo ke dni dodání zboží. Neuvádíte v SH. Jde o dodání zboží , kde vy odvádíte DPH v ČR.

      Pokud bude dodání zboží osvobozené dle § 64, pak jste povinni přiznat daň buď dnem vystavení daňového dokladu, pokud byl daňový doklad vystaven před patnáctým dnem měsíce, který následuje po měsíci, v němž bylo zboží odesláno nebo přepraveno do jiného členského státu, nebo k patnáctému dni měsíce, který následuje po měsíci, v němž bylo zboží odesláno nebo přepraveno do jiného členského státu.
      Přijatou zálohu od PLÁTCE Z EU neuvádíte v DP a ani v SH.
      DD jste povinni vystavit dle § 34 do 15-ti dnů od data uskutečnění dodání zboží do jiného členského státu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).