Hlavní navigace

Z čeho vypočítat DPH-základ daně

  • (neregistrovaný)

    27. 9. 2006 11:21

    Jako neplátce DPH mám nasmlouvané fakturace za např. 100 000,- . Dobrovolně se zaregistruji k DPH,ale faktury (služby do té doby nejsou uskutečněny) vystavím až po registraci. CO bude základ daně pro mě jako plátce DPH? Těch 100 000,- nebo těch 100 tisic budu muset už brát jako cenu včetně daně?

    Je mi jasné, že tuto skutečnost musím nahlásit odběrateli a změnit smlouvy,ale jak???

    Díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 9. 2006 14:14

      Ma (neregistrovaný)

      Re: Z čeho vypočítat DPH-základ daně
      Nahlásíte to jednoduchým dopisem, ke kterému přiložíte doklad (kopii) o registraci k DPH. Každý má potom možnost si to na internetových stránkách ověřit.
      Do smlouvy se většinou uvádí - jestli nasmlouvaná cena je s DPH nebo bez DPH.
      Pokud to tam není uvedeno, pro plátce DPH bych považovala za základ 100 000. (19000 DPH si bude nárokovat od státu, takže by neměl mít námitky proti fakturaci s DPH).
      Pokud to máte na smlouvě včetně DPH - jednejte o dodatku ve kterém bude uvedeno - že se jedná o 100 000,- bez DPH.

    • 27. 9. 2006 14:15

      Zuzik (neregistrovaný)

      Re: Z čeho vypočítat DPH-základ daně
      100 000 by měl být základ daně. Pokud je odběratel plátce daně, tak je mu to jedno. Pokud není pláte, bylo by dobré se sním kontaktovat a dohodnout navýšení smlouvy.

    • 27. 9. 2006 20:04

      Jarka (neregistrovaný)

      Re: Z čeho vypočítat DPH-základ daně
      Děkuji za názory. Myslím si také, že pokud je druhá strana plátce tak jí to je jedno.Dostane to zpět. Ale ve smlouvě samozřejmě není uvedeno zda je to bez nebo s DPH, protože dodavatel v době podpisu smlouvy byl neplátce.
      Takže bych řekla, že to bude asi hodně na domluvě..jedná se v podstatě o dvě smlouvy.
      Díky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).