Hlavní navigace

Změny v pracovní náplni

• (neregistrovaný) 89.102.186.---

27. 9. 2006 19:59

Dobrý den,
    žádám vás o radu.Pracuji pro majitele sítě lékáren a v nynější situaci po mě zaměstnavatel chce abych dojížděla několikrát v týdnů do jiné z jeho poboček.Já má mve smlouvě uvedenou pouze jedno místo kde mám vykonávat svou práci.Jelikož musím do další pobočky dojíždět myslím si že bych měla nárok na to aby se mi cesta započítávala do pracovní doby.Prosím Vás tímto o vyvrácení nebo potvrzení mé myšlenky.
    Děkuji předem za odpověď Vacková Petra - Příbram

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 9. 2006 11:52

Sluníčko (neregistrovaný) 194.108.135.---

Re: Změny v pracovní náplni
      Paní Petro, pokud další lékárny, kam máte dojíždět nejsou ve shodním místě výkonu práce, které máte uvedeno v pracovní smlouvě jsou pouze dvě možnosti:
      1) budete souhlasti se změnou dosavadní pracovní smlouvy a majitel tam uvede všechna místa lékáren, kam byste měla dojíždět. Cesta z bydliště do místa výkonu práce se Vám do pracovní doby započítávat nebude.
      2) nebudete souhlasit se změnou pracovní smlouvy a majitel Vás s Vaším souhlasem vyšle na pracovní cestu, tedy zaplatí Vám jízdne z místa bydliště nebo místa dohodnutého pro výkon práce do jiné lékárny. Zde nástupem do 1. dopravního prostředku pro Vás začne výkon práce a i tato doba se Vám bude počítat do pracovní doby a bude mít i vliv na výši stravného za uvedený den.

• 29. 9. 2006 13:55

anonymous (neregistrovaný) 88.146.167.---

Re: Změny v pracovní náplni
      V bodu č. 2 nemáte zcela pravdu. Nástup do dopravního prostředku ještě automaticky neznamená výkon práce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).