Hlavní navigace

služba pro Rakousko a DPH

  • (neregistrovaný) 193.165.72.---

    29. 9. 2006 9:18

    Prosím, naše firma provádí v ČR překládku koksu pro rakouskou firmu-plátce DPH, z vagónu na auto. Musím vystavit fakturu s DPH nebo ne?
    Děkuji
    Kateřina

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 9. 2006 12:16

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: služba pro Rakousko a DPH
      Pokud je to "služba přímo související s přepravní službou" a jedná se o přepravu mezi členskými státy pro plátce DPH je místem plnění Rakousko. viz. §10 - odst. 5
      Musíte ale prokázat že ta překládka nějak souvisí s tou přepravou mezi čl. státy, jinak místem plnění obecně dle §9 je ČR

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).