Hlavní navigace

Obchodní zástupce na DOPP / DOPČ

• (neregistrovaný) 85.70.229.---

30. 9. 2006 17:01

Jsem OSVČ a chtěl bych zaměstnat obchodního zástupce a maximálně se vyhnout odvodům zdrav. a soc. pojištění a dalším případným komplikacím.

Procházel jsem jednotlivé diskuze a různé stránky, ale moc rozumu jsem z toho nepobral :(

Jednalo by se o nepravidelnou práci do 100 hod. ročně - konzultace grafických prací se vzdálenými zákazníky (ten člověk, co by to dělal se stará o zdravotně postiženou dceru - oficiálně asi ani nemůže odpracovat více než těch 100 hod. - nevím podrobnosti).

Chtěl bych Vás požádat o radu, co by pro mě bylo nejvýhodnější. Nechci mít žádné problémy s úřady atd.

děkuji za odpovědi

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 9. 2006 17:58

mm (neregistrovaný) 85.160.8.---

Re: Obchodní zástupce na DOPP / DOPČ
      >Jsem OSVČ a chtěl bych zaměstnat obchodního zástupce a
      >maximálně se vyhnout odvodům zdrav. a soc. pojištění a
      >dalším případným komplikacím.
      >
      >Procházel jsem jednotlivé diskuze a různé stránky, ale
      >moc rozumu jsem z toho nepobral :(
      >
      >Jednalo by se o nepravidelnou práci do 100 hod. ročně
      >- konzultace grafických prací se vzdálenými zákazníky
      >(ten člověk, co by to dělal se stará o zdravotně
      >postiženou dceru - oficiálně asi ani nemůže odpracovat více
      >než těch 100 hod. - nevím podrobnosti).
      >
      >Dá se ,ale pozor na opakující se činnost,to by se zřejmě sociálce nezdálo,kdyby jste chtěl udělat DPP musí se jednat o určitou věc,která se nebude pravidelně opakovat.Můžete napsat smlouvu třeba jen na 50 hod. s neomezeným výdělkem, hranice není stanovena.
      >
      >děkuji za odpovědi

• 30. 9. 2006 18:53

Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

Re: Obchodní zástupce na DOPP / DOPČ
      >Jsem OSVČ a chtěl bych zaměstnat obchodního zástupce a
      >maximálně se vyhnout odvodům zdrav. a soc. pojištění a
      >dalším případným komplikacím.

Těmto odvodům se vyhnete, pokud uzavřete příkazní smlouvu podle občanského zákoníku. Povinnost danění bude mít příjemce odměny. Pokud to bude jen příležitostný přííjem (nikoliv pravidelná, opakující se činnost), pak bude do 20 tisíc Kč osvobozen od daně z příjmů. Do konce roku už zbývají jen 3 měsíce, snad by se mohl do limitu vejít?

>
      >Procházel jsem jednotlivé diskuze a různé stránky, ale
      >moc rozumu jsem z toho nepobral :(

:-)))
      >
      >Jednalo by se o nepravidelnou práci do 100 hod. ročně
      >- konzultace grafických prací se vzdálenými zákazníky
      >(ten člověk, co by to dělal se stará o zdravotně
      >postiženou dceru - oficiálně asi ani nemůže odpracovat více
      >než těch 100 hod. - nevím podrobnosti).
      >
      >Chtěl bych Vás požádat o radu, co by pro mě bylo
      >nejvýhodnější. Nechci mít žádné problémy s úřady atd.

Jestli zvolíte formu dohody o provedení práce, pak si budete muset rozšířit registraci na FÚ o daň z příjmů ze závislé činnosti. Pokud bude dojíždět za vzdálenými zákazníky, pak by bylo vhodné sjednat v dohodě též cestovní náhrady, které by měl k odměně navíc (nedaněné). Pokud by používal vlastní auto, tak mu můžete vyplatit náhrady, ale musel byste zaplatit silniční daň (25,- Kč/den, kdy bylo auto používáno).
      Vyplacenou odměnu do 5.000,- Kč za měsíc budete danit srážkovou daní 15% a on už tyto příjmy nebude muset přiznávat k dani z příjmů (jestli pobírá dávky státní sociální podpory, tak by je měl hlásit tam). Jestli mu chcete vyplácet víc, než 5.000,- Kč měsíčně, tak zdaníte zálohovou daní ve výši nejméně 20% - pokud u Vás nepodepíše prohlášení k dani. Jestli ano, tak daníte zálohovou daní podle tabulek.
      >
      >děkuji za odpovědi

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).