Hlavní navigace

Nákup vozidla - pomoc

  • (neregistrovaný)

    2. 10. 2006 9:49

    Dobrý den!
    Potřebovala bych, prosím poradit - nevím si rady - byla nám fakturována záloha už s daní 19% na nákup automobilu je to tak dobře - já si myslím, že ta záloha by měla být bez DPH - prodejce byl
    Fyzická osoba podnikající dle jiných zákonů než živnostenského a zákona o zemědělství nezapsaná v obchodním rejstříku,Pomocné činnosti související s pojišťovnictvím a penzijním financováním,
    Ostatní velkoobchod. Ostrou fakturu jsme zatím neobdrželi, placeno bylo v hotovosti zatím 70000Kč - celková částka by měla být do 200000Kč. Jak mám účtovat - poraďte prosím

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 10. 2006 13:10

      Zuzik (neregistrovaný)

      Re: Nákup vozidla - pomoc
      Zjistěte si, jestli dodavatel vede daň.evidenci nebo účetnictví. Pokud vede DE, tak Vám nesmí vystavit daň.doklad s DPH na přijatou zálohu-v tom případě si nemůžete uplatnit DPH u zaplacené zálohy a celkovou DPH Vám vyúčtuje až konečnou fakturou. Pokud vede úč.tak Vám musí vystavit daň.doklad o přijaté záloze včt.DPH - i v případě, že na zál.faktuře je DPH uvedeno ( zálohová fa. není daňovým dokladem a neúčtuje se o ní), pak si odpočet můžete uplatnit i z uhrazené zálohy. Není důležité, jestli má ŽL nebo je zapsán v OR, ale jestli vede DE nebo účetnictví.

    • 2. 10. 2006 13:32

      Lucie (neregistrovaný)

      Re: Nákup vozidla - pomoc
      Postupovala jsem tak, že jsem si zapsala celou částku bez daně. Problém je také v tom, že ten dodavatel aztomobilu je asi podvodník - doteď jsme ten vůz neobdrželi a ani nám nezvedá telefon a ani nereaguje na poštu. jednatel již informoval policii. Jsme s.r.o. a nevím jak mám pokračovat, protože ten vůz měl jít do majetku firmy a mělo být odepisováno. Teď nevím jak dál

    • 2. 10. 2006 13:46

      Zuzik (neregistrovaný)

      Re: Nákup vozidla - pomoc
      Takže to zatím ponechejte na účtě záloh na nákup hmot.majetku. DPH určitě neuplatňujte. Pokud bude policií dokázáno, že jde o trestný čin (podvod) a bude v protokolu uvedena škoda Vám vzniklá ( zřejmě ta částka zálohy ), pak si tuto částku můžete zaúčtovat jako předpis škody.

    • 2. 10. 2006 14:02

      Lucie (neregistrovaný)

      Re: Nákup vozidla - pomoc
      zaúčtuji tu zálohu takto 314/314xxx.Jinak velice děkuji za pomoc!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).