Hlavní navigace

Přiznání DPH - opravit nebo ne?

  • (neregistrovaný) 213.29.68.---

    2. 10. 2006 10:51

    Dobrý den, mám dotaz. V 06/2006 jsem zapomněla vystavit jednu fakturu, takže není zahrnutá v přiznání k DPH za 06/2006 . Ve stejné částce mám ale jinou fakturu, přijatou, takže se mi vlastně nic nemění. Problém je, že ta firma, která mi fakturu dala, na ni v tom 06/2006 taky zapomněla, takže ji vystavili až 8.9.06 s tím, že si udělali opravné přiznání za 06/2006. Jde mi o to, jestli musím i já opravovat přiznání, když se mi vlastně daň vůbec nezmění, protože mám dodatečně vystavenou fa ode mě a zároveň přijatou fa od té firmy. Nestačí jenom vytisknout nové podklady pro DPH? Snad jsem to napsala srozumitelně. Děkuji moc za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 10. 2006 11:09

      Vladimír (neregistrovaný) 212.80.80.---

      Re: Přiznání DPH - opravit nebo ne?
      Podle § 103 ZDPH byste dodatečné přiznání podat měla neboť provádíte opravu údajů dříve trvzených (v řádném přiznání) i když se celková výše daně nemění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).