Hlavní navigace

DPH - zjednodušené doklady a přijaté fa

• (neregistrovaný) 88.102.0.---

2. 10. 2006 11:50

Dobrý den, podle par. 26 odst 5 zákona o DPH si na zjednodušeném daňovém dokladu DPH spočte a také za něj zodpovídá plátce. Na přijatých fakturách uplatňuji DPH podle faktury, i když mi ho někdy program spočte jinak. Nevíte někdo, jestli je to také psáno v nějakém paragrafu, že se uplatňuje DPH podle faktury a není třeba přepočítávat? Mám spor s jednou účetní, která DPH u přijatých faktur přepočítává podle svého programu a nějak se neshodneme.
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 10. 2006 12:48

Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

Re: DPH - zjednodušené doklady a přijaté
      Odpověď bych hledala v první větě Vámi citovaného odstavce:
      "Za správnost údajů na daňovém dokladu a za jeho vystavení ve stanovené lhůtě odpovídá plátce, který uskutečňuje zdanitelné plnění nebo plnění osvobozené od daně s nárokem na odpočet daně...." = ten kdo doklad vystavil, takže nemáte žádný důvod si počítat vlastní údaje.
      Pouze za uvedení daně na zjednodušeném dokladu odpovídá jak uvádíte: "Plátce pro něhož se zdanitelné plnění uskutečňuje"

Možná Vám někdo poradí ještě něco dalšího ......

• 2. 10. 2006 17:40

Ladik (neregistrovaný) 88.146.5.---

Re: DPH - zjednodušené doklady a přijaté
      Dobrý den, i já se u fa přijaté se držím toho, co je psáno na faktuře. U zjednodušeného daň.dokladu DPH přepočítávám vždy, i když je tam DPH spočítáno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).