Hlavní navigace

Pracovní pomůcky a OSVČ

• (neregistrovaný) 83.208.136.---

2. 10. 2006 13:06

Jsem OSVČ, ke své činnosti potřebuji prac. obuv, rukavice a další pracovní pomůcky. Můži si jejich doklad o zakoupení dát do daňových nákladů. Nebo se to týká pouze kdybych měl zaměstnance? A já jelikož zaměstnance nemám tak si to musím dát nedaňově?Již mi někdo odpověděl, že si můžu dát do nákladů dle § 24, ale který odstavec tam se mluví jenom o zaměstnancích.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 10. 2006 13:32

Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

Re: Pracovní pomůcky a OSVČ
      Určitě můžete. Do nákladů si můžete dát vše, co potřebujete pro udržení a zajištění příjmů. Ochranné pracovní pomůcky a oděvy zajisté potřebujete pro výkon svého podnikání i s ohledem k zajištění vlastní bezpečnosti.

• 2. 10. 2006 14:29

Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

Re: Pracovní pomůcky a OSVČ
      Z hlediska poskytování osobních ochranných pracovních pomůcek je OSVČ postavena na roveň zaměstnance - může uplatnit stejné nároky na ochranu svého zdraví a vynaložené prostředky budou plně uznatelnými výdaji. Daňovou uznatelnost je ale dobré "pojistit" vnitřní směrnicí. Jestli Vám chybí tvůrčí inspirace, tak jukněte sem:
      http://www.guard7.cz/FORM_SM_OOPP.htm
      V tabulce na konci si sám stanovte rizika své práce a dopřejte si tolik OOPP, kolik snesete:-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).