Hlavní navigace

cesťák a auto na leasing

  • (neregistrovaný) 83.208.109.---

    2. 10. 2006 17:04

    Zaměstnanec - obchodní cestující - má auto na operativní leasing, údajně není zapsán v TP ani jako provozovatel vozidla. Má nárok na základní náhradu za km, pokud např. k CP přiloží smlouvu o leasingu, která bude na jeho jméno? Děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 10. 2006 18:52

      Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

      Re: cesťák a auto na leasing
      Operativní leasing je vlastně nájem toho auta, proto není zaměstnanec zapsán ve velkém TP jako majitel. Zákon o cest.náhradách v §7 uvádí, že základní náhradu a náhradu za PHM poskytne zaměstnavatel na sil.mot.vozidlo, s výjimkou vozidla zaměstnavatele. Z uvedeného mi vyplývá, že zaměstnanci tyto náhrady přísluší.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).