Hlavní navigace

čerpání dovolené-prosím, spěchá

• (neregistrovaný) 193.165.72.---

3. 10. 2006 9:34

Prosím o radu, v září roku 2005 jsem začal pracovní neschopnost, nevyčerpal jsem z roku 2005 dovolenou -10 dní. Pokud neukončím pracovní poměr - jsem stále v pracovní neschopnosti, dovolená mi propadne??? Pokud ukončím dohodou pracovní poměr, dovolenou mi budou mustet proplatit? Uvažuji správně?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 10. 2006 9:37

Petra (neregistrovaný) 193.179.179.---

Re: čerpání dovolené-prosím, spěchá
      Pokud neukončíte PP a budete na neschopence, tak se Vám dovolená může krátit z důvodu nemoci. Počínaje stým dnem nemoci se Vám zkrátí za každých 22 dní nemoci o 1/12. Pokud ukončíte PP, musí Vám dovolenou proplatit.

• 3. 10. 2006 10:33

Jiřka (neregistrovaný) 212.24.154.---

Re: čerpání dovolené-prosím, spěchá
      Pokud byste marodil nadále a neukončil poměr, pak Vám dovolená z roku 2005 propadne (pokud máte ve firmě nárok 4 týdny). Pokud máte nárok 5 týdnu, tak 1 týden se převádí dále. Za rok 2006 Vám zatím nárok na dovolenou nevznikl, protože jste ještě nic neodpracoval. Ale píšete, že marodíte od září loňského roku, což už je rok, ještě nemáte vyčerpanou podpůrčí dobu (tzn. maximální dobu placení nemocenské)? Lékař se totiž musí rozhodnout, zda už budete práce schopen a můžete tedy začít pracovat nebo zda stále nejste schopen práce a pak Vám navrhne částečný či plný invalidní důchod. Někdy sociální správa rozhodne o prodloužení podpůrčí doby, ale to jen v případě, že se dá v brzké době očekávat, že budete práce schopen.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).