Hlavní navigace

výpověď

  • (neregistrovaný) 212.20.107.---

    3. 10. 2006 9:49

    prosím o radu, když dá zaměstnavatel zaměstnanci výpověď má zaměstnanec nějaká práva?
    Třeba určité volno na hledání práce? Nebo něco jiného? V jakém § bych to našla?
    A když dá výpověď zaměstnanec, tak asi žádná práva nemá,co?
    děkuji za odpovědi Verča

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 10. 2006 10:04

      Petra (neregistrovaný) 193.179.179.---

      Re: výpověď
      Měla byste mít právo na odstupné, pokud Vám dá výpověď, ale jen v urč. případech. Zeptejte se na úřadě práce, tam Vám poradí víc.

    • 3. 10. 2006 10:27

      Jiřka (neregistrovaný) 212.24.154.---

      Re: výpověď
      Pokud dá zaměstnavatel zaměstnanci výpověď podle §46 odst. 1 písm. a - c (přesun organizace, rušení nebo nadbytečnost) je výpovědní doba 3 měsíce a náleží 2měsíční odstupné. Zaměstnanec má nárok na volno s náhradou mzdy na hledání nového zaměstnání, a to na dobu nezbytně nutnou, nejvýše 1 půlden v týdnu po výpovědní dobu. Toto volno lze se souhlasem zaměstnavatele sloučit (např. 1 den za 2 týdny). Zaměstnavatel může požadovat potvrzení o tom, od kdy do kdy se někde ucházel o zaměstnání.
      Pokud dá výpověď zaměstnanec, je výpovědní doba 2 měsíce. Také má právo na hledání zaměstnání, tzn. na dobu nezbytně nutnou, nejvýše na 1 půlden v týdnu po výpovědní dobu. Toto volno je bez náhrady mzdy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).