Hlavní navigace

Zvýšení PC výrobního stroje

  • (neregistrovaný) 85.160.32.---

    3. 10. 2006 10:14

    V roce 2005 jsme pořídili výrobní stroj v hodnotě 800.000,-.Nyní jsme k němu dokoupili měřící zařízení v hodnotě 19.000,-. Musím zvýšit PC tohoto stroje nebo lze zaúčtovat rovnou jako drobný majetek do spotřeby? Díky za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 10. 2006 10:21

      danila (neregistrovaný) 85.207.89.---

      Re: Zvýšení PC výrobního stroje
      § 33
      (1) Technickým zhodnocením se pro účely tohoto zákona rozumí vždy výdaje na dokončené nástavby, přístavby a stavební úpravy, 32) rekonstrukce a modernizace majetku, pokud převýšily u jednotlivého majetku v úhrnu ve zdaňovacím období 1995 částku 10 000 Kč a počínaje zdaňovacím obdobím 1996 částku 20 000 Kč a počínaje zdaňovacím obdobím 1998 částku 40 000 Kč. Technickým zhodnocením jsou i uvedené výdaje nepřesahující stanovené částky, které poplatník na základě svého rozhodnutí neuplatní jako výdaj (náklad) podle § 24 odst. 2 písm. zb).
      My učtujeme na 042 anyl. a nakonci roku pokud to nepřesáhne 40000 tak převedeme na 548 anal.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).