Hlavní navigace

Výpovědní doba při skončení PP § 51 ZP

  • (neregistrovaný) 194.228.45.---

    3. 10. 2006 11:18

    Zaměstnanec poslal doporučeně zaměstnavateli (datum poštovního razítka na obálce je 29.9.2006) výpověď z pracovního poměru podle § 51 ZP. Datum sepsání výpovědi má 29.9.2006. Jelikož 30.9.2006 byla sobota, do firmy přišla výpověď poštou až v pondělí 2.10.2006. Zaměstnanec ve výpovědi píše,že jeho pracovní poměr u firmy skončí uplynutím dvouměsíční výpovědní lhůty tj. dnem 30.11.2006.
    Jak se v tomto případě počítá výpovědní doba? Běží ode dne doručení výpovědi do firmy? Potom by měl pracovní poměr zaměstnance skončit až 31.12.2006? Jak je to správně?
    Děkuji všem za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 10. 2006 11:39

      M.H. (neregistrovaný) 83.208.69.---

      Re: Výpovědní doba při skončení PP § 51
      Ano, skončí až 31.12.2006, viz ZP § 45 odst. 2:

      Výpovědní doba začíná prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po DORUČENÍ výpovědi... bla bla bla...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).