Hlavní navigace

nárok na odpočet na dítě

 • (neregistrovaný) 195.122.217.---

  3. 10. 2006 12:09

  manželé v rozvodovém řízení , manželka odešla s dětmi mimo trvalé bydliště ,zatím nemá změnu , manžel uplatňuje u svého zaměstnavatele odpočty na děti , manželka chtěla tyto odpočty uplatnit u své mzdy , ale ani jedna mzdová účetní jí nevyhověla , manžel děti u sebe nemá , nepoukazuje jí žádné výživné, nehospodaří společně cca. 3 měsíce , ptám se na koho se má obrátit , nebo co má v tomto případě doložit , děkuji moc

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 10. 2006 13:06

   Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

   Re: nárok na odpočet na dítě
   ***
   Manželé se musí dohodnout a ten, který uplatní, musí u svého zaměstnavatele doložit potvrzení o tom, že druhý neuplatnil. Pokud se nejsou schopni dohodnout, je to horší. Manželka může ve mzdové účtárně manžela zkusit oznámit, že manžel s dětmi nesdílí domácnost. Mně když se něco takového donese, zavolám si zaměstnance a zeptám se, zda je to pravda. Tvrdí-li, že společná domácnost trvá, nechám si to od něj písemně prohlásit. Většinou ale kápnou božskou a já té mamince můžu dát potrzení, že už daňové zvýhodnění neuplatňuje... Jinak asi nezbývá než dát k soudu návrh na svěřění do výchovy matky.

  • 3. 10. 2006 14:36

   M.H. (neregistrovaný) 83.208.69.---

   Re: nárok na odpočet na dítě
   Možná by pomohlo manželovu mzdovku doporučeným dopisem požádat o vystavení potvrzení, že manžel děti neuplatňuje a zároveň ji v dopise upozornit, že pokud je uplatňuje, činí tak od měsíce XY neoprávněně, jelikož s nimi nesdílí společnou domácnost. A zkusit malou "výhružku", ve smyslu, že jestli potvrzení nevystaví, obrátíte se na jejich finanční úřad, zda by vám nepomohl situaci vyřešit. Možná je to rozhoupe k aktivitě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).