Hlavní navigace

soukromá jízda služebním vozidlem

• (neregistrovaný) 212.158.138.---

3. 10. 2006 12:56

když zaměstnanec používá služební vozidlo k soukromým cestám, tak mu budu danit 1 % PC, to vím, ale mám nebo můžu po něm požadovat ještě náhradu za PHM za ty jeho soukromé kilometry, nebo to je součástní toho 1%??? možná blbý dotaz, ale já se v tom kapku plácám
    radek

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 10. 2006 13:19

Blanka (neregistrovaný) 194.149.96.---

Re: soukromá jízda služebním vozidlem
      ---
      podle knihy jízd mu můžete vypočítat kolik má zaplatit na soukr. km, z toho co projezdil musíte vrátit DPH z natankování PHM, pokud si bere PHM např. z CCS, nebo tankuje za firemní peníze, u nás ve firmě máme knihu jízd a říkáme, že to co pracovník projezdil natankoval i do nádrže a je tam opravdu dotankováno, takže za PHM nic, jen odvádíme DPH.
      V jiné firmě jsem určila paušál, např. 25% z tankování měsíčně a strhla jsem pracovníkovi ze mzdy a odvedla DPH. Toto jsem zvolila z toho důvodu, že jsem nemohla dostat od pracovníka (majitele firmy) knihu jízd.
      Blanka

• 3. 10. 2006 13:42

Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

Re: soukromá jízda služebním vozidlem
      Pokud jde o mzdu, to co projezdí soukromě, rozhodně není zahrnuto v 1%, které zdaňujete. To vám buď zaplatí (lze dohodnout i formou srážky ze mzdy), nebo chcete-li být velkorysí a platit to za něj, alespoň musíte zahrnout do základů pro výpočet daně a pojistného.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).